Banefordeling Træning forår 18

Banefordeling forår 2018 opdateret 2-5-18

Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
Bane 1 (Fodboldstadion)  
             
Bane 2 (Atletikstadion)  
SE Superliga SE Superliga SE Superliga SE Superliga SE Superliga SE Superliga  
10:00 - 12:00 10:00 - 12:00 10:00 - 15:00 10:00 - 12:00 10:00 - 12:00 10:00 - 12:00
           
Bane 3  
U 16 Drenge 2 2002 U 15 Drenge 2 2003 U 5 Børn 2013 U 16 Drenge 2 2002 SønderjyskE Talenthold U 9 & U 13    
17:00 - 18:30 17:00 - 18:30 17:00 - 18:00 17:00 - 18:30 17:30 - 19:00
         
U 19 Drenge 2 1999-00   U 6 Børn 2012 U 15 Drenge 2 2003 11-mands kamp bane
18:30 - 20:00   17:00 - 18:00 17:00 - 18:30 19:00 - 22:00
         
11-mands kamp bane 11-mands kamp bane 11-mands kamp bane 11-mands kamp bane  
20:00 - 22:00 19:00 - 22:00 18:00 - 22:00 19:00 - 22:00  
         
Bane 4  
11-mands kamp bane 11-mands kamp bane 11-mands kamp bane 11-mands kamp bane 11-mands kamp bane 11-mands kamp bane 11-mands kamp bane
18:00 - 20:00 18:00 - 20:00 18:00 - 20:00 18:00 - 20:00 18:00 - 20:00 09:00 - 20:00 09:00 - 20:00
             
Bane 6 ( 8 mands)  
8-mands Hjemmekampe 8-mands Hjemmekampe 8-mands Hjemmekampe 8-mands Hjemmekampe 8-mands Hjemmekampe   Søndags fitness fodbold 
18:00 - 20:00 18:00 - 20:00 18:00 - 20:00 18:00 - 20:00 18:00 - 20:00 09:00 - 10:30
           
  Fodbold fitness for herre  Motionsfodbold 50+  Fodbold fitness for herre       
19:00 - 20:30 18:00 - 19:00 19:00 - 20:30    
         
Bane 7 (Kunstgræsbanen)  
U 13 Drenge 1 2005 HFK H "fodbold for unge med særlige behov". U 13 Drenge 1 2005 U 13 Drenge 1 2005 SFS Center Nord U 9 til U 13    
17:30 - 19:00 17:00 - 18:30 16:30 - 19:00 16:30 - 18:15 17:30 - 19:00
         
U 12 Drenge 1 2006 11-mands kamp bane U 12 Drenge 1 2006 11-mands kamp bane 11-mands kamp bane
17:30 - 19:00 19:00 - 20:00 17:30 - 19:00 19:00 - 20:00 19:00 - 20:00
         
Bane 8 (3 mands baner)  
3-mands Hjemmekampe 3-mands Hjemmekampe 3-mands Hjemmekampe 3-mands Hjemmekampe 3-mands Hjemmekampe    
18:00 - 20:00 18:00 - 20:00 18:00 - 20:00 18:00 - 20:00 18:00 - 20:00    
             
Bane 9  
9 A 5 mod 5  
U 7 Børn 2011 5-mands Hjemmekampe U 7 Børn 2011 5-mands Hjemmekampe U 11 Drenge 2007    
17:00 - 18:30 18:00 - 20:00 17:00 - 18:30 18:00 - 20:00 17:00 - 18:30
         
9 B 5 mod 5  
U 8 Drenge 2010 5-mands Hjemmekampe U 8 Drenge 2010 5-mands Hjemmekampe U 8 Drenge 2010    
17:00 - 18:30 18:00 - 20:00 17:00 - 18:30 18:00 - 20:00 17:00 - 18:30
         
9 C 5 mod 5  
U 9 Drenge 2009 5-mands Hjemmekampe U 9 Drenge 2009 5-mands Hjemmekampe U 9 Drenge 2009    
17:00 - 18:30 18:00 - 20:00 17:00 - 18:30 18:00 - 20:00 17:00 - 18:30
         
9 D 5 mod 5  
U 10 Drenge 2008 5-mands Hjemmekampe U 10 Drenge 2008 5-mands Hjemmekampe U 10 Drenge 2008    
17:00 - 18:30 18:00 - 20:00 17:00 - 18:30 18:00 - 20:00 17:00 - 18:30
         
Bane 10  
10 A 8 mod 8  
U 7 Børn 2011 U 10 Piger 2008-09 U 7 Børn 2011 Fantastisk Pigefodbold U 11 Drenge 2007    
17:00 - 18:30 16:30 - 17:30 17:00 - 18:30 16:30 - 17:30 17:00 - 18:30
         
10 B 8 mod 8  
U 8 Drenge 2010 8-mands Hjemmekampe U 8 Drenge 2010 8-mands Hjemmekampe U 8 Drenge 2010    
17:00 - 18:30 18:00 - 20:00 17:00 - 18:30 18:00 - 20:00 17:00 - 18:30
         
10 C 8 mod 8  
U 9 Drenge 2009 U 12 Piger 2006 U 9 Drenge 2009 U 12 Piger 2006 U 9 Drenge 2009    
17:00 - 18:30 17:30 - 19:00 17:00 - 18:30 17:30 - 19:00 17:00 - 18:30
         
10 D 8 mod 8  
U 10 Drenge 2008 U 11 Piger 2007 U 10 Drenge 2008 U 11 Piger 2007 U 10 Drenge 2008    
17:00 - 18:30 17:30 - 19:00 17:00 - 18:30 17:30 - 19:00 17:00 - 18:30
         
  Fodbold fitness for kvinder       
  19:00 - 20:00      
         
Bane 11  
U 17 Drenge 1 2001 U 17 Drenge 1 2001 U 16 Drenge 2 2002 U 17 Drenge 1 2001 U 17 Drenge 1 2001    
16:00 - 17:30 16:00 - 17:30 17:00 - 18:30 16:00 - 17:30 16:00 - 17:30
         
U 13 Piger 2005 U 13 Piger 2005 U 19 Drenge 2 1999-00 U 13 Piger 2005 U 14 Drenge 3 2004
17:30 - 19:00 17:30 - 19:00 18:30 - 20:00 17:30 - 19:00 17:30 - 19:00
         
U 15 Piger 2003 U 15 Piger 2003   U 15 Piger 2003  
17:30 - 19:00 17:30 - 19:00   17:30 - 19:00  
         
11-mands kamp bane 11-mands kamp bane 11-mands kamp bane 11-mands kamp bane 11-mands kamp bane
19:00 - 22:00 19:00 - 22:00 20:00 - 22:00 19:00 - 22:00 19:00 - 22:00
         
Bane 12  
U 16 Drenge 1 2002 U 16 Drenge 1 2002   U 16 Drenge 1 2002 U 16 Drenge 1 2002    
16:00 - 17:30 16:00 - 17:30   16:00 - 17:30 16:00 - 17:30
         
U 16 Piger 2002 U 16 Piger 2002   U 16 Piger 2002 SønderjyskE Talenthold U 9 & U 13
17:30 - 19:00 17:30 - 19:00   17:30 - 19:00 17:30 - 19:00
         
Kvinder 1. Division Kvinder 1. Division Herre serie 6.2 Kvinder 1. Division 11-mands kamp bane
18:30 - 20:00 18:30 - 20:00 19:00 - 20:30 18:30 - 20:00 19:00 - 20:00
         
Bane 13  
U 14 Drenge 1 2004 U 14 Drenge 2 2004 U 14 Drenge 1 2004 U 14 Drenge 2 2004 U 14 Drenge 1 2004    
16:00 - 17:30 16:00 - 17:30 16:00 - 17:30 16:00 - 17:30 16:00 - 17:30
         
U 13 Drenge 2 2005 U 13 Drenge 3 2005 U 13 Drenge 2 2005 U 13 Drenge 3 2005 U 13 Drenge 2 2005
17:30 - 19:00 17:30 - 19:00 17:30 - 19:00 17:30 - 19:00 17:30 - 19:00
         
11-mands kamp bane U 13 Drenge 4 2005 Kvinder Serie 2 U 13 Drenge 4 2005 11-mands kamp bane
19:00 - 20:00 17:30 - 19:00 19:00 - 20:30 17:30 - 19:00 19:00 - 20:00
         
  Herre serie 2   Herre serie 2  
  19:00 - 20:30   19:00 - 20:30  
         
  Herre serie 3   Herre serie 3  
  19:00 - 20:30   19:00 - 20:30  
         
Bane 14  
U 15 Drenge 1 2003 U 15 Drenge 1 2003 U 15 Drenge 1 2003 U 13 Drenge 2 2005 U 15 Drenge 1 2003    
16:00 - 17:30 16:00 - 17:30 16:00 - 17:30 16:00 - 17:30 16:00 - 17:30    
             
U 12 Drenge 2006 U 15 Drenge 3 2003 U 12 Drenge 2006 U 15 Drenge 3 2003 U 15 Drenge 2 2003    
17:30 - 19:00 17:30 - 19:00 17:30 - 19:00 17:30 - 19:00 17:30 - 19:00
         
11-mands kamp bane U 15 Drenge 4 2003 11-mands kamp bane U 15 Drenge 4 2002 11-mands kamp bane
19:00 - 20:00 17:30 - 19:00 19:00 - 20:00 17:30 - 19:00 19:00 - 20:00
         
  Herre serie 5   Herre serie 5  
  19:00 - 20:30   19:00 - 20:30  
         
Bane 15  
U 19 Drenge 1 1999-00 U 19 Drenge 1 1999-00   U 19 Drenge 1 1999-00 U 19 Drenge 1 1999-00    
16:00 - 17:30 16:00 - 17:30   16:00 - 17:30 16:00 - 17:30
         
U 11 Drenge 2007 U 14 Drenge 3 2004 U 11 Drenge 2007 U 14 Drenge 3 2004 U 14 Drenge 2 2004
17:30 - 19:00 17:30 - 19:00 17:30 - 19:00 17:30 - 19:00 17:30 - 19:00
         
11-mands kamp bane 11-mands kamp bane 11-mands kamp bane 11-mands kamp bane 11-mands kamp bane
19:00 - 20:00 19:00 - 20:00 19:00 - 20:00 19:00 - 20:00 19:00 - 20:00
         
Mini kunstgræsbane  
      U 4 Børn 2014-15-16      
  17:00 - 17:45
   
Yderområde ved bane 11 & 12
Målmandstræning Målmandstræning Målmandstræning Målmandstræning Målmandstræning    
16:00 - 17:30 16:00 - 17:30 16:00 - 17:30 16:00 - 17:30 16:00 - 17:30
         
Banefordeling forår 2018 Opdateret 02-05-2018